Enzým komplex 120tbl

Enzým komplex 120tbl

Pomáha pri žalúdočnej nevoľnosti a tráviacich problémoch, efektívna pomoc pri akútnych aj chronických tráviacich problémoch - pri zníženej aktivite tráviacich enzýmov. Pomáha odstrániť nepríjemné príznaky spojené s poruchami trávenia ako je nevoľnosť, nafukovanie, pocit na vracanie a vracanie.

Pôsobenie účinných látok v prípravku na odstraňovanie príčin ochorení na základe najnovších skúseností:

Pankreatické enzýmy trypsín, chymotrypsín, pankreatín, lipáza sú tráviace enzýmy, ktoré sú prirodzene redukované v pankrease u zdravých ľudí. U ľudí s nedostatočnou alebo porušenou produkciou tráviacich enzýmov môže užívanie pankreatických enzýmov spolu s jedlom účinne pomôcť tráveniu potravy a odstrániť nepríjemné príznaky spojené s poruchami trávenia ako je nevoľnosť, nafukovanie, pocit na vracanie a vracanie.

 

Pankreatín ako hlavná zložka tohto prípravku obsahuje všetky tri skupiny pankreatických enzýmov, preto účinne napomáha rozpúšťaniu tukov a odstraňovaniu zvyškových produktov, ktoré vznikajú pri neúplnom trávení a ukladajú sa  v organizme, a tým napomáha očisťovať srdcovo-cievny systém. Pri resorbcii pôsobí protizápalovo.

 

Papaín je proteolitycký enzým izolovaný z tropickej rastliny papája (Caroica papaya). Papaín štiepi bielkoviny na oligopeptidy a amminokyseliny. Užíva sa pri chronickej hnačke a celiakii. Tiež pomáha pri ochoreniach tráviaceho traktu (žalúdočné vredy), liečbe edémov, zápalových procesov a má ukľudňujúce účinky na žalúdok.

 

Bromelaín je proteolitický enzým získavaný z ananásu. Štiepi bielkoviny, čím pomáha pri tráviacich problémoch, ako je pálenie záhy, plynatosť, zápcha, hnačky, vracanie a je účinný aj pri znižovaní hmotnosti. Zabraňuje prílišnému zhlukovaniu krvných doštičiek, čím je dôležitý v prevencii a liečbe trombózy a tromboflebitidy, uvoľňuje zovretie srdcových tepien a zmierňuje bolesti spojené s angínou pectoris. Môže odbúravať cholesterolové pláty z cievnych stien a vykazuje významnú fibrinolytickú aktivitu (rozkladá fibrín, bielkovinu zabezpečujúcu zrážanie krvi, ktorý môže zhoršiť zrážanie krvi a zabrániť správnemu odvodneniu tkanív). Bromelaín má protizápalové účinky - napomáha deštrukcii proteínov plazmy, ktoré pri zápale prenikli do okolia ciev, a tým zmierňuje priebeh zápalovej reakcie. Pre túto vlastnosť je účinný pri ličbe reumatických zápalov kĺbov, poranení svalov a tkanív. Ďalej má mukolytické pôsobenie - riedi hlien, preto sa používa pri liečbe ochorení horných dýchacích ciest (chronická bronchitída, pneumónia, bronchopnemónia, pľúcne absencie). Zabraňuje produkcii látok spôsobujúcich opuchy a bolesti kĺbov spôsobených artritídou a dnou. Bromelaín urýchľuje hojenie a zabraňuje vzniku zápalu v mieste poranenia, uštipnutia alebo bodnutia hmyzom. Ak sa bromelaín začne užívať niekoľko dní pred plánovaným chirurgickým zákrokom a po ňom, urýchli sa hojenie rany a zmiernia sa bolesti.

 

Rutín je flavonoid, ktorý je používaný na zmiernenie opuchov, bolestí nôh a pocitu "ťažkých nôh". Jeho pravidelné užívanie počas 12 týždňov zabezpečí spevnenie a zvýšenie integrity žilovej steny, zamedzí úniku tekutiny, vzniku opuchov, zápalov, bolestí a ďalších príznakov chronickej žilovej nedostatočnosti.

 

Trypsín je proteolytický enzým, ktorý umožňuje štiepenie a vstrebávanie bielkovín z tenkého čreva. V absorbovanej forme pôsobí protizápalovo a protinádorovo. Je schopný rozpúšťať proteínovú vrstvu nachádzajúcu sa na povrchu poškodených buniek organizmu, ktoré sa po strate bielkovinovej vrstvy stanú prístupnejšie pre bunky imunitného systému, ktoré ich zneškodnia.

 

Lipáza je lipolytický enzým - štiepi lipidy (tuky) na glycerol a voľné mastné kyseliny, ktoré sú potom vstrebávané v tenkom čreve a telo ich ľahšie využije. Lipáza riadi množstvo tukov v tele, pri dostatočnom množstve pomáha spaľovať tukové zásoby, čím pomáha znižovať nadváhu. Nedostatok lipázy v organizme sa spája s vysokým obsahom cholesterolu, cukru v moči a vyšším rizikom vzniku cukrovky. Pomáha pri liečbe zápalov, cystickej fibrózy, celiakie (lipáza zvyšuje účinok bezlepkovej diéty), Crohnovej choroby, reumatickej artritídy, alergiách na potraviny, tráviacich problémoch a pálení záhy. Ľudia s nedostatočnou funkciou pankreasu trpia nedostatkom tohoto enzýmu, pretože lipáza sa tvorí v pankrease.

 

Yucca shidigera obsahuje veľké množstvo saponínov - látok s vysokou čistiacou a detoxikačnou schopnosťou, ktoré pôsobia ako prírodné „čistiace prostriedky“. Rastlina obsahuje dva typy týchto saponínov - vo vode rozpustné (stearanové) a vo vode nerozpustné (terpénové). Stearanové saponíny sa v čreve viažu s cholesterolom a vytvárajú s ním nerozpustné zlúčeniny, ktoré sa z čreva nevstrebávajú do krvi. To spôsobuje pokles cholesterolu v krvi. Terpénové saponíny sa dostávajú do krvného obehu a ním sa dostávajú do celého organizmu. Yucca účinne pôsobí v čreve, v krvi, v obličkách, v žlčníku - odstraňuje patologické usadeniny a detoxikuje organizmus.

 

Hydrolyzovaný kolagén (ktorý je použitý v prípravku) je látka na podporu zdravých kĺbov - zabraňuje katabolickému rozkladu chrupavkovej hmoty, zlepšuje výživu chrupavky, stimuluje regeneračné a rekonštrukčné procesy v kĺboch a udržuje zdravú kolagénovú matrix v kĺboch. Obsahuje rovnaké aminokyseliny ako klasický kolagén, ktorý tvorí matrix chrupky, ale je upravený tak, aby bol ľahšie vstrebateľný. V tenkom čreve je takýto kolagén rozložený enzýmom kolagenázou na fragmenty, ktoré sú do tela reabsorbované a zabudované do tkaniva chrupky. Podľa štúdií 95% hydrolyzovaného kolagénu (užívaného orálne) sa v tele vstrebáva do 12 hodín. Týmto spôsobom je možné predchádzať imunitným reakciám v tenkom čreve spôsobeným kolagénom, ktorý sa vstrebáva pomalšie. Má v podstate rovnaký účinok ako klasický, jeho príjem v tejto forme je preto vhodný pri akútnych i chronických problémoch s kĺbmi. 

 

Chymotrypsín je proteolytický enzým. Má podobné vlastnosti ako trypsín. Líšia sa len podľa miesta štiepenia bielkoviny.

 

Superoxiddismutáza je antioxidačný enzým so silnou antioxidačnou aktivitou. Chráni organizmus pred širokým spektrom voľných radikálov, ktoré sa priebežne dostávajú do organizmu dýchaním, s vodou a jedlom. Pomáha pri zápale, infekcii a alergiách.

 

Germánium 132 zlepšuje celkový stav žíl a normalizuje krvný tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Zvyšuje imunitu – aktivuje makrofágy a pozitívne ovplyvňuje T a B bunky imunitného systému (lymfocyty). Pomáha pri liečbe rakoviny hrubého čreva a pečene, a potláča rozvoj rakoviny pľúc. Germánium je nosičom kyslíka cez bunkovú membránu priamo do bunky (v organickej forme na seba viaže 3 atómy kyslíka). Dr. Otto Warburg, nositeľ Nobelovej ceny za výskum rakoviny, zistil, že rakovinové bunky nemetabolizujú kyslík. Zaplavenie buniek kyslíkom môže viesť k zastaveniu rastu rakovinových buniek, prípadne aj pomôcť k ich návratu k normálu.

Spôsob užívania: 2 až 4 tablety denne s jedlom

 

Zloženie (v 1 tablete):

Pankreatín 120 mg
Papaín 61 mg
Bromelaín 50 mg
Rutín
34 mg
Trypsín 26 mg
Lipáza 20 mg
Yucca schidigera 20 mg
Hydrolyzovaný kolagén 20 mg
Chymotrypsín 1,10 mg
Superoxiddismutáza 150 mcg
Germánium 132  50 mcg


14,30 € s DPH

Re: užívanie pre deti

, 17.10.2010 23:42:48

{C}Citácia Neznámy: Dobrý deň, chcela by som vedieť,či uvedený prípavok môže užívať dieťa,ktoré má 14rokov a 45kg.Ak áno,aká je doporučná denná dávka.Enzýmovú terapiu mu doporučil imunolog.{/C} Pripravok Enzým komplex je vhodný pre deti od 14 rokov. Užívanie: 1 tabletka denne, najmenej 1/2 hod. pred jedlom, zapiť 1/4 litrom vody.

užívanie pre deti

, 16.10.2010 22:43:24

Dobrý deň, chcela by som vedieť,či uvedený prípavok môže užívať dieťa,ktoré má 14rokov a 45kg.Ak áno,aká je doporučná denná dávka.Enzýmovú terapiu mu doporučil imunolog.

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

Prihlásenie