Olej z ľaničníka siateho 100ml

 Olej z ľaničníka siateho 100ml

Delikátny, za studena lisovaný ľaničníkový olej sýtej žltej farby má gurmánsku chuť s jemným nádychom špargle a je mimoriadne bohatým zdrojom nenasýtených mastných kyselín.

5,30 € s DPH

Tento netradičný olej, ktorý sa dá v našich zemepisných šírkach zohnať len ťažko, je vyrobený z tzv. „falošného ľanu", odborne známeho pod názvom Camelina sativa, ľaničník siaty alebo sibírsky ľan. Podľa mnohých vedeckých výskumov je olej vyrobený z tejto rastliny nutrične ešte bohatší, ako za studena lisovaný olej z bežného ľanu.

Zloženie:

Vyniká predovšetkým vysokým obsahom nenasýtených mastných kyselín, z ktorých až 60 % tvoria polynasýtené mastné kyseliny. Je tiež obdivuhodne bohatým zdrojom vitamínu E, ktorý v tele pôsobí ako účinný antioxidant. Olej ďalej obsahuje tokoferoly, steroly a kyselinu olejovú, ktoré účinne bojujú proti vzniku zhubných nádorov.

Účinky:

Ľaničníkový olej má na ľudský organizmus podobné účinky ako klasický ľanový olej, ale ako sa ukázalo, v niektorých prípadoch je ešte o niečo účinnejší, než jeho rozšírenejší olejnatý „súrodenec". Ľaničníkový olej znižuje hladinu cholesterolu v krvi a zvyšuje kvalitu ciev. Podporuje správne fungovanie imunity a normalizuje krvný tlak. Stará sa o celkové zdravie kardiovaskulárneho systému a chráni organizmus pred rakovinou.

Obsah balenia:

100 ml

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie