Huba CORDYCEPS Sinensis

Huba CORDYCEPS Sinensis

Tradičný prípravok Čínskej národnej fytoterapeutickej farmaceutiky starej 1200 rokov. Má neobyčajnú podobu svojej existencie, vďaka ktorej v sebe nesie informáciu o obrovskej schopnosti prežitia.
 

Použitie Huby Cordyceps:
- choroby dýchacích orgánov: bronchitída, pneumónia, bronchiálna astma, emfyzém pľúc, tuberkulóza ...
- srdcovo-cievne ochorenia, patrí sem i ischémická choroba srdca, stenokardia, ateroskleróza, infarkt myokardu
- choroby močopohlavných orgánov, teda cystitída, pyelonefritída, glomerulonefritída, enuréza, salpingooforitída, endometritída adenokritída, kolpitída a iné.
- odporúča sa pri slabosti: potenie, bolesti v oblasti drieku, polúciách (mimovoľný výron semena)
- ochorenie pečene, patrí sem i hepatitída a cirhóza pečene
- choroby krvi: trombocytopenická purpura (Verlhofova choroba), ktorej základnými symptómami sú mnohé krvné výrony pod kožu, krvácanie zo slizničných obalov a druhotná anémia, ale tiež leukózy pri stabilizácii procesu a odvrátenie prechodu ochorenia do zhubného štádia
- autoimúnne ochorenia, patrí sem i reumatizmus
- hypoimúnne stavy, tzn. ochorenia dýchacích ciest, chrípka atď.
- zhubné novotvary rôznych orgánov, dokonca aj v neskorších štádiách ochorenia, keď bola uskutočnená chemoterapia a rádioterapia
- na dezintoxikáciu organizmu pri rozličných situáciách, teda aj pri akútnych a chronických otravách, masívnej medikamentálnej liečbe, pri pobyte v rádioaktívnej zóne atď.
- predčasné starnutie, vädnutie kože
- pri zvýšených fyzických záťažiach (zvýšená schopnosť odolávať únave) patria sem aj silové druhy športu
- pri akýchkoľvek stresových situáciách
- spektrum pôsobenia tohto divu prírody je neobyčajne široké:
- ako vysoko efektívny prostriedok pre imunologickú reguláciu môže nielen posilniť imunitu, ale aj v racionálnej miere znížiť nadbytok imúnneho stavu niektorých ľudí.
- je ideálnym prostriedkom pre ľudí fyzicky slabých so zníženou imunitou, pre tých, ktorí sa rýchlo unavia, obézne osoby a ľudí s rakovinovými ochoreniami.
- má účinky ako antibiotikum. Má baktériostatické účinky proti niekoľkým desiatkam patogénnych baktérií vrátane pneumokokov, streptokokov a zlatého stafylokoku.
- protizápalové účinky. Účinok Cordycepsu je vyšší ako u hydrokortizonu.
- rozširuje krvné cievy, zvyšuje krvné zásobovanie srdca a pľúc. Vďaka tomu, že v žiaducej miere zvyšuje prietok krvi v koronárnej artérii môže predísť vzniku trombu, reguluje v krvi počet trombocytov, podporuje rozpúšťanie trombov, reguluje rovnováhu kalcia a fosforu v krvi, v prijateľnom stupni rozširuje cievy.
- znižuje množstvo lipidov a cholesterolu v krvi, spôsobuje uspokojenie, zvyšuje schopnosť buniek sa okysličiť.
- má schopnosť regulovať energiu JIN a JANG a dosiahnuť ich rovnováhu v našom organizme.
- má veľkú adaptogénnu schopnosť.
- pomáha ničiť tuberkulózny bacil a iné pľúcne choroby.
- reguluje imunitu, zvyšuje schopnosť nášho organizmu postaviť sa na odpor rôznym ochoreniam.
- znižuje nadmerné zvýšenie imunity a odstraňuje jeho poruchy na genetickej úrovni pri autoimúnnych ochoreniach, takých, ako je sklerodermia, ružienka, reumatická artritída a reumatizmus, vďaka normalizácii činnosti orgánov zodpovedajúcich za imunitu má protizápalové účinky, čo sa týka sily pôsobenia, je porovnateľný s účinkami nesteroidných hormónov (napríklad s hydrokortizónom).
- zvyšuje schopnosť nášho organizmu prispôsobiť sa nedostatku kyslíka, toxickým látkam, veľkým fyzickým záťažiam, má antioxidačné účinky, aktívne odstraňuje z organizmu toxické látky, sem patria aj produkty metabolizmu liekov.
- má antikancerogénne účinky, stimuluje aktivitu leukocytov a obnovuje v krvi ich hladinu, zmierňuje vedľajšie účinky rádio a chemoterapie.
- reguluje činnosť pečene, obličiek a pľúc zlepšuje látkovú výmenu v tkanivách všetkých orgánov.
- jedným z najviac užitočných vecí, ktoré Cordycepsponúka, je prostý akt okysličenia. Huba rozšíri dýchacie cesty v pľúcach, čo privedie viac kyslíka do krvi. Týmto spôsobom dostane každá bunka v tele viac kyslíka, čo vedie k lepšej funkcii bunky a dosiahnutiu vyššej energetickej hladiny.
- má omladzujúce účinky.


Cordyceps obsahuje:
Cordycepin: Má omladzujúci efekt, obsahuje antioxidanty,je vhodný pri cukrovke, upravuje hladinu cukru v krvi, podporuje imunitu.
Adenosín: Zlepšuje absorpciu kyslíka v krvi,pôsobí proti jej zrážanlivosti, zlepšuje cirkuláciu krvi k mozgu, srdcu a pohlavným orgánom,upravuje krvný tlak, potláča búšenie srdca a dodáva energiu.
Kyselina Cordycepic: zlepšuje imunitu a metabolizmus, je účinnou podporou pri liečbe trombózy,astmy,infarktu myokardu a krvácania do mozgu.
Polysacharidy: Posilňujú imunitný systém, detoxikujú a posilňujú organizmus,podpora samoliečenia organizmu a produkcie protilátok, potláčajú tumorové aktivity.
 

Zloženie:
Sušená plodnica Cordyceps sinensis.
Návod na použitie:
15 min. až 30 min. pred jedlom jednu mierne kopovitú čajovú lyžičku vsypať do pohára a zaliať vodou. Pridať asi 10 kvapiek citrónu a dobre premiešať.
Dávkovanie:
1 mierne kopovitá čajová lyžička 2 x denne.
Čistá hmotnosť: 100 g účinnej látky,
Obsah: prášok.Vzhľadom k maximálnemu účinku sa získava špecifickou metódou vyluhovania účinných látok z mletej masy huby.
100 g účinnej látky, 30% polysacharid huby Cordyceps sinensis.
Prídavné látky:
Bez prídavných látok, neobsahuje konzervačné látky, ani syntetické farbivá.

Výrobca: UZDRAV SA s.r.o.

34,90 € s DPH


Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie