CLA + Q10 + vit.E 30tbl

CLA + Q10 + vit.E  30tbl

Na odburávanie tukov, očistu srdcovo-cievneho systému, podporu rastu svalov – dôležitá súčasť „redukčných kúr“. CLA - konjugovaná kyselina linolénová s lecitínom.
 

  • Pre redukčné kúry a formovanie postavy,
  • podpora rastu svalov, prednostné využívanie energie v bunkách na rast svalov a blokovanie ukladania energie do tukových buniek (anabolický efekt),
  • odburávanie cholesterolu, očista ciev,
  • optimalizácia činnosti hrubého čreva,
  • posilnenie srdcového svalu,
  • protikarcinogénne pôsobenie,
  • pôsobí antioxidatívne a imunomodulačne.Pôsobenie účinných látok v prípravku na odstraňovanie príčin ochorení na základe najnovších skúseností:

CLA (konjugovaná kyselina linolénová) je prírodná mastná kyselina, u ktorej vedci potvrdili pozitívny efekt na bielkovinový a tukový metabolizmus. CLA môže signifikantne znížiť množstvo tuku v organizme a zvýšiť svalovú hmotu. CLA ovplyvňuje procesy v organizme, ktorými organizmus získava, uskladňuje a využíva energiu, pričom kalórie prednostne poskytuje na budovanie svalovej hmoty a blokuje jej ukladanie do tukových buniek. CLA pomáha organizmu prednostne spaľovať tuky ako zdroj energie - odburáva tukové bunky a vháňa ich do krvného riečiska, kde sa využívajú ako zdroj energie a slúžia ako zásoba energie pre denné aktivity organizmu. Pomáha pri ateroskleróze a sú známe aj jej protikarcinogénne účinky - využíva sa v prevencii rakoviny prsníka, prostaty a pľúc.

Pôsobenie CLA je doplnené v prípravku synergickým pôsobením nižšie uvedených účinných látok, ktoré spolupôsobia pri znižovaní hmotnosti a napomáhajú očiste srdcovo-cievneho systému. CLA zároveň pôsobí antioxidatívne a imunomodulačne.

Lecitín je prírodná látka pochádzajúca zo sóje, ktorá je známa pre svoje pozitívne účinky pri znižovaní cholesterolu v krvi a pri ochrane srdca. Lecitín zvyšuje v bunkových membránach pomer fosfatidylcholínu ku cholesterolu a znižovaním obsahu cholesterolu v bunkových membránach účinkuje proti vzniku cholesterolových plakov v cievach - aterosklerózy.

Koenzým Q10 je nepostrádateľný pre normálnu funkciu buniek. Starnutím sa jeho množstvo v organizme znižuje. Bez koenzýmu Q 10 sa preruší tvorba energie, čím sa zastavia všetky biochemické pochody v bunke. Jedným z najlepšie preskúmaných účinkov koenzýmu Q10 je jeho schopnosť dodávať energiu pre prácu srdca a posilniť srdcový sval. Na základe niekoľkých výskumov sa potvrdilo, že chronický nedostatok koenzýmu Q10 može mať pre srdce nepriaznivé dôsledky. Koenzým Q10 chráni pred civilizačnými chorobami vrátane rakoviny, predchádza rýchlemu starnutiu, únave, stresu a priaznivo pôsobí na imunitný systém.

Vitamín E je silný antioxidant, ktorý chráni bunky pred vplyvom voľných radikálov. Pomáha predchádzať srdcovým ochoreniam a udržiavať zdravý cievny systém - zabraňuje oxidácii LDL-cholesterolu a vytváraniu plátov na stenách ciev (predchádza vzniku aterosklerózy). Vitamín E je potrebný pre normálne trávenie a metabolizmus polynenasýtených mastných kyselín, ďalej sa podieľa na metabolizme cukrov a bielkovín a na regulácií hormonálnych funkcií. Pri hojení rán zabraňuje tvorbe hrubých jaziev.

Horčík pôsobí proti poruchám srdcového rytmu. Uvoľňuje cievy, čím pomáha udržiavať normálny krvný tlak. Pri nedostatku horčíka stúpa množstvo cholesterolu a tuku v krvi, zvyšuje sa riziko aterosklerózy a tvorby krvných zrazenín.


Spôsob užívania: 1 tableta 2x denne s jedlom, ktoré obsahuje malé množstvo tuku, pretože koenzým Q10 je zložka prípravku rozpustná v tukoch

 


Zloženie (v 1 tablete):
CLA (konjug. kys. linoleová) 400 mg
lecitín 125 mg
vitamín E 40 mg
horčík 30 mg
koenzým Q10 3 mg

7,10 € s DPH

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie