Zelený jačmeň 200g - sušená šťava

Zelený jačmeň 200g - sušená šťava

 

História

Ľudia pestovali jačmeň už v antike. Slúžil ako potrava, ale aj na medicínske účely. Predpokladá sa, že ho kultivovali asi pred 9 000 rokmi. Rímski gladiátori jedávali jačmeň, aby nadobudli silu a odolnosť.

 

Čo obsahuje?

V zelených lístkoch mladého jačmeňa sa nachádza neuveriteľné množstvo minerálov a vitamínov. Japonský farmaceut a vedec, Dr. Yosihide Hagiwara, ktorý 20 rokov svojho života venoval tomu, aby našiel „rastlinu najbohatšiu na výživné látky", označil za túto rastlinu práve výhonky mladého jačmeňa. Prišiel na to, že keď lístky jačmeňa dosiahnu 25-35 cm obsahujú mimoriadne množstvo vitamínov, minerálnych látok, bielkovín, cukrov a vláknin, ktoré sú esenciálne pre správne fungovanie organizmu. Keďže sa tieto živiny nachádzajú v rastline v prirodzenej forme, viazané na organické zlúčeniny, sú vo vyššej miere využiteľné pre naše telo ako syntetické vitamíny a anorganicky viazané minerálne látky, ktoré sa nachádzajú vo väčšine výživových doplnkov. Sýto zelenú farbu majú lístky vďaka vysokému obsahu chlorofylu, ktorý má dezodoračné a dezinfekčné účinky.

Sušená šťava z mladých zelených lístkov jačmeňa je jedinečný koncentrát výživných látok. Má veľmi vysoký obsah bielkovín, minerálov a vláknin:

Priemerná výživná hodnota (v 100g sušenej šťavy z mladých lístkov jačmeňa)

Energetická hodnota: 1026 kJ/ 245 kcal

Bielkoviny: 34,4g

Sacharidy: 26,8 g

Tuky: 0,13g

Vláknina: 4,3g

Minerálne látky: 29,6g

 

Náš organizmus si pre svoje optimálne fungovanie udržiava mierne zásadité (bázické) prostredie. Keď naše vnútorné prostredie je prekyslené (acidické) konzumáciou nevhodných potravín, stresom, znečisteným životným prostredím atď. rovnováha v našom tele je porušená a zaťažujú sa orgány. V tkanivách sa hromadia kyseliny a nevylúčené, v mnohých prípadoch pre telo škodlivé látky. Tým sa naša acidobázická rovnováha ešte viac posúva na kyslú stranu. Nemáme šancu si obnoviť túto rovnováhu, kým si nezmeníme aspoň našu stravu. V tom nám pomáha zelený jačmeň, ktorý vďaka vysokému obsahu minerálov pomáha nášmu telu dostať sa z tohto začarovaného kruhu a zoptimalizovať si acidobázickú rovnováhu.

 

Zelený jačmeň je aj bohatým zdrojom bielkovín a svojím obsahom prevyšuje naše bežné potraviny. Rastlinné bielkoviny v sušenej šťave zo zelených lístkov mladého jačmeňa sú asi na 90% využitelné pre náš organizmus a obsahujú 18 z 22 esenciálnych aminokyselín. Tieto proteíny sú hlavnými stavebnými zložkami enzýmov v rastline.

Viac ako 20 enzýmov bolo identifikovaných v zelenom jačmeni, medzi nimi:

alfa-mannozidáza
kataláza
beta-galaktozidáza
cytochrómoxidáza
beta-glukozidáza
nitrátreduktáza
acidická fosfatáza
peroxidáza
aspartátaminozidáza
superoxiddismutáza, atď.

Okrem minerálnych látok je zelený jačmeň bohatý aj na vitamíny a minerálne látky.

Pozoruhodný je vysoký obsah vápnika, horčíka, železa, vitamínu C, vitamínu A atď. v porovnaní s bežne konzumovanými potravinami:


Sušená šťava z mladých lístkov jačmeňa je plnohodnotná a vzácna potravina, ktorá obsahuje v optimálnom pomere široké spektrum výživných látok s pozitívnym účinkom na ľudský organizmus. Ešte raz treba zdôrazniť, že minerálne látky a vitamíny sa nachádzajú v zelenom jačmeni v prirodzenej, organicky viazanej forme a  sú pre telo ťažko nahraditeľné anorganickými soľami minerálnych látok a chemicky pripravenými vitamínmi z výživových doplnkov.

 

Indikácie, zdravotné problémy

Dr. Yosihide Hagiwara, „otec" zeleného jačmeňa, najviac skúmal a skúšal účinky sušenej šťavy z mladých lístkov na ľudský organizmus. Podľa jeho odporúčaní zelený jačmeň môže pomôcť pri nasledujúcich zdravotných problémoch, indikáciách:

 • kožné problémy,
 • pigmentové fľaky, vyrážky,
 • zápcha,
 • anémia,
 • znížená sexuálna potencia,
 • zápach z úst, zapálené ďasná,
 • stres,
 • prevencia nahromadenia cholesterolu v stenách ciev,
 • žalúdočný katar,
 • zápal pankreasu,
 • zvýšená kyselina v žalúdku,
 • steatóza (stukovatenie), zápal, cirhóza pečene,
 • uľahčuje prácu srdca
 • pomáha spomaliť starnutie buniek,
 • pomáha pri redukčnej diéte, pôstoch.

 

Odporúčané použitie

1 – 3 krát denne rozpustiť jednu kávovú lyžičku v 2 dl vody alebo ovocnej šťavy a vypiť.

Na čo si treba dať pozor

Na trhu existuje viacero prípravkov zeleného jačmeňa. Vo väčšine prípravkov nájdeme sušené a zomleté listy rastliny. Náš zelený jačmeň - Zelený život, ako sme už viac krát zdôrazňovali je vytlačená usušená šťava z mladých lístkov. Jedná sa teda o vysoký koncentrát výživných látok, ktorý je 100% rozpustný vo vode. Vstrebateľnosť a dostupnosť vitamínov, minerálov a ostatných zložiek je v prípade takéhoto prípravku vyššia ako v prípade sušenej, zomletej rastliny. Ďalší faktor je pomer sušenia v prípade vytlačenej šťavy (24:1) a sušenej rastliny (cca 5:1). Vysvetlíme si to na nasledujúcom príklade:

220 gramov prášku zeleného jačmeňa Zelený život zodpovedá:

220 g x 24 (pomer sušenia) = 5 280 g (5,28 kg) čerstvej vytlačenej šťavy zeleného jačmeňa

220 gramov komerčného prípravku sušeného zeleného jačmeňa zodpovedá:

220 g x 5 (pomer sušenia) = 1 100 g (1,10 kg) čerstvých listov zeleného jačmeňa

5,28 kg : 1,10 kg = 4,8

To znamená, že rovnaké množstvo zeleného jačmeňa Zelený život zodpovedá minimálne 5 násobku komerčného prípravku, ktorý obsahuje sušené listy zeleného jačmeňa.

 

37,50 € s DPH

:)

, 5.1.2011 09:28:40

ďakujem za radu, čistej vody pijem veľa, denne aj 3,5 litra. a to ešte pred užívaním zelených potravín. verím, že sa to celé utrasie po znížení dávkovania, dakujem ešte raz a pekný den!

riešenie

, 4.1.2011 12:01:50

Dobrý deň pani Lucia.Vo vašom tele teraz dochádza k neobvykle rýchlemu uvoľňovaniu toxínov a dlhoročných usadenín, prirodzene ale aj cez pokožku ako najväčší vylučovací orgán, ktorého prejavy sú s vašimi autentické. Preto nezúfajte a nestrácajte dôveru v mocnú prírodu, ktorá sa snaží najprv si v tom všetkom urobiť poriadok a hneď potom začať opravovať. Vy len uberte o 1/2 na chlorelle a 1/3 z jačmeňa a pokojne a s láskou obdivujte svoje telo ako rýchlo reaguje a regeneruje. Budte pozitívne naladená a dôverujte. Treba dodržiavať bohatý pitný režim a najlepšie vlažnú vodu. Toto všetko je podstatné. Prajem Vám všetko dobré, Váš Natur, Galanta, p. Nagy.

vyrážky zjačmena a chlorelly??

, 4.1.2011 08:20:43

dobry den,uy asi mesiac uzivam jacmen dvakrat denne a aj chlorellu( dvakrat denne po 4 tablety). Ked som brala vyssie mnozstvo tabliet, palila ma zaha a taktiez sa mi na chrbate vyhadzuju zapalene cervene vyrazky. chcela by som sa preto spytat, ci to moze byt nejaka alergicka reakcia od chlorelly-pripadne jacmena a ci by som nemala tieto produkty obmedzit. Pokial som si spravne precitala, kozne prejavy by nemali trvat dlhsie ako tyzden od zaciatku uzivania. Velmi pekne dakujem za odpoved!

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie