Mladá pšenica BIO 80g

Mladá pšenica BIO 80g

Podpora trávenia, zlepšenie imunity a hojnosť živín

Liečivé účinky mladej pšenice poznali starí Egypťania a obyvatelia Mezopotámie už pred 5000 rokmi. V západnej civilizácii sa začala masívne používať v 60. rokoch minulého storočia a od tej doby stále získava na popularite.

Obsahom dôležitých látok sa pšeničné výhonky podobajú mladému jačmeňu – i v nich nájdeme väčšinu dôležitých vitamínov, minerálov, enzýmov, aminokyselín, bioflavonoidov a ďalších látok potrebných pre optimálny bunkový metabolizmus, regeneráciu a ochranu organizmu. No niektorými účinkami sa odlišuje.

Najdôležitejším z nich je výrazne pozitívne pôsobenie na tráviaci trakt, čo ocenia najmä ľudia trpiaci akútnou gastritídou, zápalom žalúdka a čriev, žalúdočnými vredmi a pálením záhy. Oproti jačmeňu má i vyšší obsah vitamínu B12, čo je dôležité najmä pre vegetariánov, ktorým tento nutrient veľmi často chýba. (Mladá pšenica, rovnako ako mladý jačmeň, je vhodná skôr pre osoby s tzv. pomalým spaľovaním, čo sú práve ľudia preferujúci skôr vegetariánsku stravu.)

Tým však výpočet priaznivých účinkov zďaleka nekončí:

  • výrazne zlepšuje imunitu a znižuje chronickú únavu
  • pomáha v prevencii obezity, zlepšuje peristaltiku čriev i celulitídu
  • účinne neutralizuje metabolické prekyslenie organizmu
  • zvyšuje hladinu hemoglobínu, znižuje krvný tlak i hladinu cholesterolu
  • zásobuje pečeň a obličky dôležitými látkami
  • pomáha proti nádche, bronchitíde a ďalším ochoreniam dýchacieho ústrojenstva
  • posilňuje endokrinný systém, neutralizuje toxíny a karcinogény organizmu

Odporúčané dávkovánie: 1–2 čajové lyžičky (2–4 g) denne

Návod na použitie: 1–2 čajové lyžičky zamiešajte do ovocného džúsu alebo iného obľúbeného nápoja. Nepoužívajte horúce tekutiny, pretože teplo neutralizuje aktívne enzýmy. Mladú pšenicu môžete tiež pridať do cereálií, šalátov alebo iného studeného jedla.

Forma: prášok

17 € s DPH

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie