Späť

Základné princípy pre zdravý život

Pridané: 11.6.2018 15:58:13 Počet zobrazení: 653

11 Jún 2018

Naturopati sa pri liečení človeka riadia týmito základnými pravidlami... Čítaj ďalej...

Naturopati sa pri liečení človeka riadia týmito základnými pravidlami:

1. Nechaj prírodu liečiť - naše telo má silný vrodený inštinktna samo liečenie. Nájdením a odstránením prekážky, ako napr. nesprávne jedlo alebo návyky, môže terapeut posilniť tento proces.

2. Identifikuj a lieč príčinu - naturopati veria, že každýpríznak sa vráti, ak sa nenájde koreň choroby. Namiesto maskovanie symptómov, hľadajú príčinu. Namiesto tabletky od bolesti hlavy sa zisťuje či to má pôvod v nesprávnom držaní tela, dehydratácií, strese alebo v niečom inom.

3. Neubližuj - zaujíma ich bezpečnosť každého klienta a preto: - používajú nenásilné procedúry a produkty - ako napr. výživové doplnky, bylinné tinktúry a homeopatiu, so žiadnymi alebo minimálnymi vedľajšími účinkami - ak je to možné, tak nepotlačujú symptómy, pretože tie sú znakom, že telo sa snaží liečiť. Napríklad pri chrípke sa vám zvýši teplota, vtedy sa treba riadne zabaliť, piť horúce čaje a vypotiť lebo pri zvýšenej teplote tela odumierajú všetky škodlivé baktérie. Ak si dáte iba acylpyrín na zníženie teploty, tak sa baktérie môžu pokojne množiť ďalej. Potrebuje niečo iné. Nie všetci sme pripravení na veľké zmeny a terapeut vám pomôže, aby to bolo pre každého prijateľné

Jedzte také potraviny, ktoré sú pre náš druh biologicky vhodné.

Predstavte si, že ste sa ocitli v Afrike na nejakej planine alebo uprostred džungle. Rozhliadnite sa okolo a vidíte žirafy, hrochy, slony, gorily, šimpanzy, hady, najrôznejšie vtáctvo, levy, gepardy a mnoho iných zvierat. Keď sa vás spýtam, ktorému druhu sme my, homo sapiens, najviac podobný, odpoviete samozrejme, že primátom. Tí sú frugivorovia (plodožravci,, rovnako ako mi, či sa nám to páči alebo nie.

Človek je jediný živočíšny druh, ktorý nevie, čo má jesť. V detskom veku intuitívne vieme, čo chceme jesť. Môžeme prestrieť veľký stôl s rozličnými druhmi jedla, ktoré ľudia jedia a postaviť k nemu malé dieťa. Hádajte ku ktorým jedlám zakaždým zamieria? K ovociu a kvetinám - pestrofarebným a energeticky bohatým jedlám. To preto, že sme frugivorovia a nie omnivorovia. Keby sme skutočne boli mäsožravci, vychutnali by sme si ulovenie živého zvieraťa, jeho roztrhanie a zjedenie v surovom stave.... a ja nepoznám moc ľudí, ktorý by sa v tom vyžívali. Žiadne zviera svoje jedlo pred konzumáciou nevarí. Navyše by po ňom ochorelo a umrelo. Zásadou je neznehodnotiť potraviny ešte skôr tepelnou úpravou, než sa zjedia. a ani nerobiť rozličné ovocné či zeleninové mixované šťavy (šaláty ano), pretože každé ovocie a zelenina obsahuje pomocné látky, tzv. katalizátory, ktoré slúžia na podporu a lepšie strávenie a vstrebanie telu prospešných látok. Pri miešaní sa tieto pomocné látky vo vysokej miere navzájom neutralizujú.

Telo je liečiteľ a energia základom liečby. Jedna z najobtiažnejších častí nášho liečebného programu je práca s mysľou. Dozviete sa vzostupne mnoho aktuálnych a presných informácii o jednoduchom a zázračnom liečebnom systéme Naturopatie a vášho tela veľmi zrozumiteľne, aby ste ich mohli okamžite užívať. Povzbudia vás tiež k premene mysle - toxické myslenie uvoľní miesto prirodzenému a čistému mysleniu!

30
Máj
2018

OČISTA OD SOLI pomocou bobkového listu

Pridané: 30.5.2018 11:07:58 Počet zobrazení: 498

Jeho podstata je horká a suchá. Má schopnosť... Čítaj ďalej...

Čítajte viac... Komentáre: 0

10
Júl
2018

Chia semienka

Pridané: 10.7.2018 16:38:38 Počet zobrazení: 280

Semínka chia jsou drobná semínka šalvěje hispánské (Salvia hispanica), která roste v některých zemích Jižní a Střední Ameriky.

Čítajte viac... Komentáre: 0

30
Máj
2018

Ako sa dožiť vysokého veku

Pridané: 30.5.2018 11:17:42 Počet zobrazení: 422

1. časť/ Podľa zdokumentovaných spisov a rodného listu...Číaja ďalej...

Čítajte viac... Komentáre: 0

30
Máj
2018

Ako sa dožiť vysokého veku

Pridané: 30.5.2018 11:20:24 Počet zobrazení: 465

2. časť/ Nenarodil som sa preto, aby som dožíval 7 rokov kdesi na pružinovom matraci...Čítaj ďalej...

Čítajte viac... Komentáre: 0

30
Máj
2018

Revolučný liek bulharského profesora

Pridané: 30.5.2018 11:24:10 Počet zobrazení: 378

Podľa profesora Mermerského vám tento recept zaručí dlhý a zdravý život. Dodá vášmu telu energiu, mladosť a sviežosť... Čítaj ďalej...

Čítajte viac... Komentáre: 0

  • 1
  • 2

Neprehliadnite

Prihlásenie